Jak zaufać?

Gdy Jezus podniósł oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak pewna uboga wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki, i rzekł: «Prawdziwie, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę Bogu z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie». Łk 21, 1-4

Porozmawiaj dzisiaj z Jezuem o swoim zaufaniu. Czy potrafisz oddać Bogu całego siebie oraz to, co posiadasz? Kardynał Dziwisz powiedział w sobotę, że Chrystus nic nie zabiera, a wszystko daje. Symbolicznymi dwoma ostatnimi pieniążkami może być Twój upór, swój plan na życie, konkretny majątek, pycha, duma, honor, a nawet każdy grzech. Nie bój się: oddać wszystkiego, stanąć ”nagim” i zawierzyć całe swoje życie Bożej woli. Gdy zaczniesz czynić to codziennie, Jezus będzie powoli odsłaniał przed Tobą doskonały plan na Twoją świętość.
Piękne porównanie do dzisiejszej Ewangelii przeczytałem w świadectwie jednej Sycharowiczki w książce pt. ,,Ile jest warta Twoja obrączka?”. Otóż kobieta, która została zdradzona przez męża i porzucona z dziećmi przeżyła totalne nawrócenie. Z etapu nienawiści i pragnienia wydłubania oczu przeszła do pokornego wybaczenia, modlenia się za pogubionego męża i oddania Bogu całej swojej dumy i poranionego serca. Właśnie ta Pani pisze, że stała się ubogą wdową, która oddaje wszystko swemu Panu. To od Niego czerpie teraz prawdziwą radość podczas nieobecności męża. Takich świadectw jest cała masa na stronie http://www.sychar.org. Gorąco polecam.
Panie, oddaję Ci dzisiaj całego siebie. Rozporządzaj mną według swojego świętego planu. Pomóż mi odczytywać go każdego dnia. Ufam Tobie całym sercem!

Reklamy

Posted on Listopad 21, 2016, in Słowo z mocą! and tagged . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Trudno ufać.. Szczególnie jak wszystko idzie źle..

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: