Prawdziwy heroizm

Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia. Ap 2, 10c

Na czym polega prawdziwa wierność Bogu? Czy tylko na spełnianiu dziesięciu przykazań?
Myślę, że najpiękniejszym, a zarazem najtrudniejszym aktem wierności Panu jest całkowita miłość do Niego i WSZYSTKICH bliźnich. Czy masz w sobie ogromne pragnienie kochania ludzi? Jeśli tak, to prawdziwie zaprosiłeś do swojego serca Jezusa. Jeśli nie, to proś o uzdrowienie z egoizmu. Nie może być dla Ciebie obojętne to, że bliźni żyje tak, jakby Boga nie było. Nie patrz biernie, gdy Twoi bracia w wierze idą spokojnym krokiem do piekła. Wyciągnij ich z stamtąd żarliwą modlitwą, rozmową i zwyczajnie wyciągniętą dłonią.
Wspaniały przykład ratowania ludzi z piekła, jest ukazany w filmie pt. ,,Przełęcz ocalonych”. Ta prawdziwa historia o Bożym sanitariuszu, który jako jedyny zostaje na polu walki i wyciąga kolegów z prawdziwej masakry, jest niezwykłym obrazem wierności najwyższym ideałom. Przejmujący moment modlitwy o łaskę uratowania jeszcze jednego kolegi pokazuje heroiczną miłość do bliźniego. Mel Gibson po raz kolejny pokazał do czego zdolny jest człowiek, który ma zażyłą relację z Bogiem. Wierzę, że ten film pobudzi ludzi do prawdziwej, odważnej miłości.
Póki nie ma końca świata – jest jeszcze wiele dusz do uratowania:

I wyszedł inny anioł od ołtarza, mający władzę nad ogniem, i donośnie zawołał do trzymającego ostry sierp: «Zapuść Twój ostry sierp i poobcinaj grona winorośli ziemi, bo jagody jej dojrzały!» I rzucił anioł swój sierp na ziemię, i obrał z gron winorośl ziemi, i wrzucił je do tłoczni Bożego gniewu – ogromnej. I wydeptano tłocznię poza miastem, a z tłoczni krew wytrysnęła aż po wędzidła koni na odległość tysiąca i sześciuset stadiów. Ap 14, 19-20

Panie, proszę o łaskę prawdziwej wierności Tobie. Z całą miłością oddaje Ci moje ciało. Ratuj przeze mnie tych, którzy idą do piekielnych otchłani.

Reklamy

Posted on Listopad 22, 2016, in Słowo z mocą! and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: