Twój wybór

Czyż nie Ja jestem Pan, a nie ma innego boga oprócz Mnie? Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną. Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny! Tak, przede Mną się zegnie wszelkie kolano, wszelki język na Mnie przysięgać będzie, mówiąc: „Jedynie u Pana jest sprawiedliwość i moc!” Do Niego przyjdą zawstydzeni wszyscy, którzy się na Niego zżymali. Iz 45, 21b-22. 23b-24

Zadam banalne pytanie: czy pragniesz swojego zbawienia? Tylko nie mów, że może kiedyś pragnąłeś albo jeszcze zapragniesz. Pytam, czy tu i teraz pragniesz nieba? Czy ludzie patrzący na Twoje codzienne zachowania mogą dostrzec w Tobie dążenie do świętości?
W gruncie rzeczy droga do zbawienia nie jest taka trudna. Wystarczy częsta Eucharystia, spowiedź, modlitwa i słuchanie codziennych, dobrych natchnień od Ducha Świętego. Ważna jest także wspólnota formacyjna i kapłan, który będzie pomagał w rozwoju duchowym. Jeżeli nie potrafisz zdobyć się na ten konkretny wysiłek, to będziesz dalej dryfował przez życie. Możesz mieć dziesiątki bożków w postaci pasji, którym oddasz cały swój czas, a i tak przyjdziesz na kolanach do Boga w swoim czasie. Może zacznij już dzisiaj pytać o Jego wolę na ten dzień i całe swoje życie. Tylko On jest Bogiem i nie ma innego! Jeżeli to słowo wzbudza w Tobie lekki wstyd, to dobrze. Lepiej przeżyć to teraz niż na Sądzie Ostatecznym, na którym nie będzie czasu na poprawę.

Będę słuchał tego, co Pan Bóg mówi: oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom. Zaprawdę, bliskie jest Jego zbawienie dla tych, którzy Mu cześć oddają. Ps 85, 9-10

Panie, dziękuję za to, że od zawsze niszczyłeś wszystkie moje bożki. Tylko Ty jesteś moim Panem. Prowadź mnie każdego dnia według Twojej świętej woli.

Reklamy

Posted on Grudzień 14, 2016, in Słowo z mocą! and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: