Test wiary

A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek prawy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż nie zobaczy Mesjasza Pańskiego. Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił: «Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela». Łk 2, 25-32

Przypomnij sobie Eucharystię, na której byłeś w ostatnim czasie. Czy patrząc na Jezusa i słuchając Jego słów, miałeś głębokie przekonanie, że możesz już umierać? Jeśli tak, to gratuluję. Jeśli nie, to proś o Ducha, którego miał Symeon. Niezaprzeczalną prawdą jest, że na każdej Mszy świętej patrzysz na tego samego Jezusa, którego trzymał w objęciach pobożny starzec. Czy Twoje oczy widzą Chrystusa? Czy dostrzegasz w Nim pełnię swojego szczęścia? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w całym Twoim ziemskim życiu nie spotka Cię nic piękniejszego? Poproś dzisiaj Ducha Świętego o wzrok pełen wiary i prostoty. Nie troszcz się zbytnio o sprawy tego świata. Mając wiarę, spełnisz cały plan Boga, który On ma dla Ciebie. Dasz radę z nauką, pracą, rodziną i wszystkimi ziemskimi wyzwaniami. Jeżeli Bóg z Tobą, to kto przeciwko Tobie?

Dlatego musiał się upodobnić pod każdym względem do braci, aby stał się miłosiernym i wiernym arcykapłanem wobec Boga dla przebłagania za grzechy ludu. W czym bowiem sam cierpiał, będąc doświadczany, w tym może przyjść z pomocą tym, którzy są poddani próbom. Hbr 2, 17-18

Uwierz w Jezusa i pokonaj wszystkie próby Twojego życia!
Dzisiaj mamy Dzień Życia Konsekrowanego. Podziękuj Bogu za wszystkich, którzy wyrzekli się świata i oddali się całkowicie Bogu, aby być znakiem dla ludzi, którzy zapominają o Stwórcy.
Panie, dziękuję Ci za łaskę wiary i wszystkich, którzy poprzez świadectwo życia zbliżają mnie do Ciebie i umacniają moją wiarę.

oraz

oraz

Reklamy

Posted on Luty 2, 2017, in Słowo z mocą! and tagged , . Bookmark the permalink. 4 komentarze.

 1. Panie, dobrze, skoro taka jest wola Twoja, nie będę się sprzeciwiać. Zaakceptuję tę sytuację, zaakceptuję to, że na tak mało spraw mam wpływ. Ale Panie proszę, nie pozwól mi uwierzyć, że świat i ludzie są tak źli na jakich wyglądają. Dopomóż mi Panie, żebym nigdy nie zaczęła tak myśleć. Amen.

  Lubię to

 2. Fascynujące jest to, że niby każdy wie, że umrze to i tak w ludziach jest takie przekonanie, że jeszcze sporo czasu.. że to tak jakby nas nie dotyczy. Tak jakbyśmy mieli żyć wiecznie. I to jest właśnie fenomen. Bo my naprawdę będziemy żyć wiecznie. Zostawimy tylko ciało, ale dalej będziemy żyć.. I te życie wieczne zaczynamy już tu.. To jest piękne. Zaśniemy, a Bóg nas obudzi..

  Lubię to

 3. ” I tak mamy Papieża, biskupów i kapłanów, którzy czuwają nad naszymi duszami” piękne zdanie..
  A z tym posłuszeństwem to taka dziwna sprawa. Na początku rodzi się bunt, bo może mamy własny pomysł. A tu jednak inny plan, inna droga.
  I na końcu się okazuje, że jednak ta właściwa.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: