On jest z Tobą

A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną; nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba. J 8, 29

Czy masz poczucie bliskości Boga? Kiedy odczuwasz Jego obecność? Czy starasz się codziennie czynić to, co podoba się Stwórcy? Czy szukasz woli Boga w każdym czasie? Jezus zapewnia dzisiaj mnie i Ciebie, że nigdy nie zostawi nas samych. Jeśli tylko będziemy szli według Jego woli, to możemy być pewni, że On podtrzyma nas w łasce do końca życia. Zupełnie inaczej jest z ludźmi, którzy nie przyjmują miłości Boga;

Jeżeli bowiem nie uwierzycie, że Ja Jestem, pomrzecie w grzechach waszych. J 8, 24b

Niestety jest coraz więcej ludzi, którzy tracą wiarę w żywego Boga. Przez oddalenie się od Kościoła i życiodajnych sakramentów ich serca zaczynają przepełniać się smutkiem i goryczą. Bóg w swoim miłosierdziu wielokrotnie wyciąga do nich pomocną dłoń. Nieliczni chwytają się jej i odzyskują prawdziwe życie.
Jeśli znasz taką osobę, to bądź dla niej Bożym drogowskazem. Przypominaj jej o obecności Boga i Jego miłosiernej miłości, która daje szansę każdemu. Nie pozwól, aby Twój brat lub siostra w Chrystusie Panu umierali bez znajomości żywego Boga.
Ludzie, którzy oddalili się od Boga łatwo rozpoznać po narzekaniu;

I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi: «Czemu wyprowadziliście nas z Egiptu, byśmy tu na pustyni pomarli? Nie ma chleba ani wody, a uprzykrzył się nam już ten pokarm mizerny». Zesłał więc Pan na lud węże o jadzie palącym, które kąsały ludzi, tak że wielka liczba Izraelitów zmarła. Przybyli więc ludzie do Mojżesza, mówiąc: «Zgrzeszyliśmy, szemrząc przeciw Panu i przeciwko tobie. Wstaw się za nami do Pana, aby oddalił od nas węże». I wstawił się Mojżesz za ludem. Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: «Sporządź węża i umieść go na wysokim palu; wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu». Sporządził więc Mojżesz węża miedzianego i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogoś wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, zostawał przy życiu. Lb 21, 5-9

Nigdy nie trać ufności w miłość Boga, który troszczy się o swoje dzieci. Ty rób wszystko najlepiej, jak potrafisz, a będziesz miał wewnętrzną radość z życia i codziennych obowiązków. Przy tym nigdy nie zapominaj, że Pan jest z Tobą. On nigdy nie opuści Ciebie. Ty możesz odejść, ale On nie zaprze się samego Siebie. W chwilach największych doświadczeń patrz na krzyż. W nim znajdziesz odpowiedź na swój ból i poczujesz obecność tego, który przed Tobą został całkowicie odrzucony.

Pan przychyli się ku modlitwie opuszczonych i nie odrzuci ich modłów. Ps 102, 18

Panie, dziękuję Ci za to, że nigdy nie opuściłeś mnie. Tobie pragnę ufać do końca moich dni.

oraz

Reklamy

Posted on Kwiecień 4, 2017, in Słowo z mocą! and tagged , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: